Być może zauważyłyście, że od kilku dni na blogu, na moim fanpage’u i Instagramie pojawiają się tajemnicze wzmianki o jakimś wyzwaniu. 100 minut dla Ziemi? O co chodzi? Z prawdziwą przyjemnością opowiem Wam o nim nieco więcej i serdecznie zapraszam Was do wzięcia udziału!

 

100 minut dla Ziemi – wyzwanie ekologiczne czyli uchylamy rąbka tajemnicy…

Przez ostatnich kilka tygodni razem z Matyldą z Calm Station pracowałyśmy nad przygotowaniem wyzwania z zakresu dbania o środowisko. Dlaczego? Bo chociaż staramy się żyć ekologicznie to obie widzimy, jak wiele mamy jeszcze do zrobienia w tym zakresie. Wielu z nas – i nam samym również – często wydaje się, że zmiany muszą dotyczyć czegoś wielkiego i wywracać nasze życie do góry nogami, aby miały sens i przyniosły realną różnicę. Jednocześnie obie na własnym przykładzie sprawdziłyśmy, że nawet drobne działania, maleńkie codzienne decyzje powtarzane konsekwentnie mogą przynieść wiele dobrego w dłuższej perspektywie czasu. Wszyscy jesteśmy zajęci i zabiegani – dlatego wielkie akcje i zrywy mogą być tak zniechęcające. Ale 10 minut dziennie? Tyle każda z nas może wygospodarować, prawda?

Nasze wyzwanie bazuje właśnie na tym pomyśle. 100 minut dla Ziemi to 10 minut dziennie – jedno krótkie zadanie przez 10 dni. Skupiłyśmy się na takich czynnościach, które każda z nas może bez trudu wykonać w domu a często nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, że wykonując je, chronimy jednocześnie środowisko.

To pierwsze wyzwanie, w którego przygotowaniu będę brała udział i jestem ogromnie podekscytowana, ale i szczęśliwa, że pomimo napiętych grafików, wyjazdów, przeprowadzek i innych przeciwności losu udało nam się je przygotować. 🙂 Zależy nam na tym, aby dołączyło do niego jak najwięcej osób i z niecierpliwością czekamy również na Ciebie! Przewidujemy dużo inspiracji, łagodnej motywacji i sporo interakcji – mamy nadzieję, że Wam się spodoba!

 

Dołącz do nas jeśli…

–> chciałabyś bardziej dbać o środowisko ale nie wiesz od czego zacząć i boisz się, że masz na to za mało czasu

–> szukasz inspiracji i pomysłów na to, co dobrego możesz zrobić dla naszej planety

–> brakuje Ci kontaktu z innymi osobami zainteresowanymi ekologią

–> z ciekawości czy chęci spróbowania czegoś nowego – mamy nadzieję, że wspólnie będziemy się dobrze bawić! 🙂

 

100 minut dla Ziemi – przydatne informacje o wyzwaniu

Organizatorki wydarzenia to ja (czyli Marta – Mikrożycie:)) oraz Matylda z bloga Calm Station. Nasze wyzwanie trwa od 11-ego do 20-ego kwietnia – w trakcie tych dziesięciu dni codziennie będziemy wykonywać jedno dziesięciominutowe zadanie, które ma na celu zrobienie czegoś dla dobra Ziemi. Aby dołączyć, wystarczy codziennie wykonywać zadania razem z nami, gorąco zachęcamy Cię jednak do dołączenia do wydarzenia na Facebooku:

–> codziennie będziemy na nim przypominać o zadaniu do wykonania

–> umieszczać podpowiedzi, inspiracje i zdjęcia obrazujące przebieg wyzwania

–> w ten sposób możesz być w kontakcie nie tylko z nami ale i innymi uczestnikami wyzwania 🙂

Chcesz dołączyć do wydarzenia na Facebooku? Kliknij TUTAJ.

Podsumowania wyzwania możecie spodziewać się 22-ego kwietnia – w Dzień Ziemi. 🙂

 

Chcesz być na bieżąco? Szukaj nas w mediach społecznościowych!

Jeśli zdecydujesz się wziąć udział w wyzwaniu albo po prostu ciekawi Cię jak nam idzie, możesz obserwować nasze postępy także poprzez śledzenie naszych kont w social media:

–> Matylda: blog Calm Station, fanpage na Facebooku, konto na Instagramie

Przeczytaj również: wpis o wydarzeniu na blogu Matyldy

–> Ja: link do mojego bloga pewnie macie 🙂 Podrzucam Wam profil bloga na Facebooku oraz link do Instagrama 🙂

Będzie nam również bardzo miło jeśli zechcesz pochwalić się tym, jak idzie Ci wykonywanie zadań z nami i innych. Pamiętaj, żeby zdjęcia albo posty na Twoich profilach w mediach społecznościowych oznaczać hashtagiem #100minutdlaziemi – w ten sposób łatwiej będzie można je odnaleźć.

 

100 minut dla Ziemi – lista zadań

Poniżej znajdziecie pełną listę zadań wraz z datami ich wykonywania. Pełną listę w formie PDF możecie również pobrać, klikając TUTAJ.

Zadanie 1 – 11 kwietnia: Zamiast wody butelkowanej wybierz kranówkę

Zadanie 2 – 12 kwietnia: Przetestuj wegetariańską dietę

Zadanie 3 – 13 kwietnia: Oczyść lodówkę i przygotuj obiad „z resztek”

Zadanie 4 – 14 kwietnia: Stwórz swój własny, ekologiczny środek do sprzątania

Zadanie 5 – 15 kwietnia: Sprawdź, gdzie możesz oddać lub sprzedać niepotrzebne rzeczy

Zadanie 6 – 16 kwietnia: Przed snem albo wyjściem z domu odłącz od prądu wszystkie niepotrzebne urządzenia elektroniczne

Zadanie 7 – 17 kwietnia: Wejdź po schodach tam, gdzie normalnie wjeżdżasz windą

Zadanie 8 – 18 kwietnia: Znajdź najbliższą bibliotekę publiczną

Zadanie 9 – 19 kwietnia: Rozetnij opakowania kończących się kosmetyków i sprawdź, jak wiele zostało ich jeszcze w środku

Zadanie 10 – 20 kwietnia: Zaoszczędź dziś jak najwięcej wody

To co, dołączysz do nas? Mamy nadzieję, że tak – do zobaczenia! 🙂