Kurtyny spawalnicze


Kurtyny spawalnicze są absolutnie niezbędne, przy wykonywaniu różnego rodzaju zespoleń elementów gdzie sypiące się iskry, czy odpryski stopionego metalu mogą być zagrożeniem dla osób trzecich, nie zaangażowanych bezpośrednio w proces spawania czy docinania elementów.
Kurtyny spawalnicze wykorzystywane są też w halach magazynowych, halach produkcyjnych, chłodniach, zakładach tokarskich, ślusarskich itp.
Na rynku dostępne są dwa rodzaje kurtyn:
-Kurtyna paskowa- są to podłużne pasy, częściowo zachodzące na siebie, zapewniające izolację pomieszczenia. Chronią one nie tylko przed iskrami czy odłamkami ale też izolują od temperatury. Zależnie od użytych materiałów mogą stanowić również ochronę przed rozbłyskami światła i promieniowaniem podczerwonym. kurtyna na drzwi jest niezwykle praktycznym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie konieczny jest ciągły przepływ ludzi.
– Kurtyna panelowa- zamontowana na specjalnych stelażach, wydziela ona fragment otwartej przestrzeni. Pozwala osłonić miejsce robót na budowach czy na dużych halach produkcyjnych. Ich zaletą jest możliwość ich przenoszenia z miejsca na miejsce.

Zobacz również: https://ekranypcv.pl/