Na czym polega makijaż permanentny brwi?


Wiele kobiet decyduje się na makijaż permanentny. To popularny zabieg, który wykonuje się u lingerystki – kosmetyczki zajmującej się brwiami. Na czym on polega?

Czym jest makijaż permanentny brwi?

Makijaż permanentny brwi polega na wykonaniu trwałego tatuażu brwi, który zastąpi ubytki w brwiach. Makijaż permanentny brwi Poznań jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Lingerystka wprowadza pod skórę tusz, dopasowany kolorem do naturalnych brwi, ale również karnacji i koloru włosów klientki. Dzięki temu makijaż nie wygląda sztucznie.
Używane są różne techniki nakładania tuszu, w tym metoda piórkowa, włoskowa oraz pudrowa. Wszystkie te metody dają dobre efekty, ale od urody i wielkości naturalnych brwi zależy, jaką metodę wybierze osoba wykonująca zabieg. Po wprowadzeniu tuszu pod skórę może być ona mocno zaczerwieniona, a ten efekt mija po około 2-3 dniach od zabiegu. Po wygojeniu się brwi, klientka jest zapraszana na kolejny zabieg, by uzupełnić brwi oraz sprawdzić, czy brwi wyglądają odpowiednio.

Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny?

Makijaż permanentny powinien być uzupełniany mniej więcej co 2 lata, chociaż niektóre tusze rozkładają się pod skórą już po roku. Wiele zależy od organizmu kobiety ora tego, czy stosuje diety detoksykujące.

Jak postępować z brwiami po zabiegu?

Po zabiegu nie wolno przez kolejny tydzień chodzić na basen ani do sauny. Niewskazane jest także wykonywanie peelingów na twarz oraz innych inwazyjnych zabiegów. Dopiero po około 6 tygodniach można korzystać np. z solarium. W tym czasie warto też przyjść na zabieg uzupełniający, by brwi miały ostateczny kształt.
Po zabiegu należy smarować miejsce zabiegowe specjalną maścią, która przyspieszy gojenie się ranek. Skóra może po jakimś czasie nieco się łuszczyć, dlatego ostateczny wygląd brwi będzie widoczny po zabiegu uzupełniającym, czyli po około 6 tygodniach od pierwszego zabiegu. Dzięki uzupełnieniu brwi będą miały piękny kształt oraz równy kolor, co jest ważne dla otrzymania idealnego efektu końcowego.

Zobacz: https://izabelacytrowska.pl/