Rozjaśnij soje mieszkanie- odpowiedni wybór oświetlenia


Wybór oświetlenia do domu może wpłynąć na cały dizajn mieszkania. Dobry wybór lampa do mieszkania może sprawić, że będzie ono bardzo przytulne. Wystarczy dobry plan. Sprawdź, jakie lampy należy wybrać i gdzie warto je umieścić.Meble hotelowe

Mieszkańcy spędzają swój wolny czas w różnych pomieszczeniach więc wybierajmy oświetlenie domu, które sprawdzi się w każdej sytuacji. Najważniejszą kwestią jest oświetlenie montowane pod sufitem. Decydując się na lampę wiszącą należy wsiąść pod uwagę wielkość pomieszczenia. Jeśli pomieszczenie jest duże to pojedyncze światło może być nie wystarczające i będzie trzeba zamontować dwa. Każde źródło powinno posiadać oddzielny włącznik, żeby zmniejszyć zużycie prądu lub oświetlić tylko daną przestrzeń. Coraz częściej stosowane są oprawy do zabudowy potocznie zwane oczkami. To ciekawa rozwiązanie, ale trzeb pamiętać, aby każde miejsce w pomieszczeniu było tak samo doświetlone i, że nie będzie to jedyna forma oświetlenia w pomieszczeniu.

Oświetlenie Łazienki

Łazienki to często niewielkie pomieszczenia, w związku z tym wybór oświetlenia w tym przypadku nie powinien sprawić nam trudności.
Trzeba tylko pamiętać o kilku zasadach. W łazience rezygnujemy z lamp wiszących. W tym przypadku najlepiej zastosować płaskie plafony lub reflektory sufitowe. Jeśli w łazience planujemy montować duże lustro to warto je dodatkowo zapatrzyć w niezależne źródło światła, aby nie kierować światłem bezpośrednio w lustro, ponieważ będzie się odbijało i nic nie zobaczymy. Najskuteczniejszym rozwiązaniem będzie zamontowanie źródeł światła po obu stronach lustra. Pamiętajmy, aby światło jak najlepiej oddawało kolor. To szczególnie istotne dla kobiet, które przy lustrze w łazience robią makijaż.
Miłym dodatkiem może okazać się coraz bardziej popularne źródło światła w postaci taśmy led. Daje ono kojące i spokojne światło, które w łazience stworzy miejsce relaksu przenosząc nas w wyobraźni do luksusowe salonu SPA.

Wybierając oświetlenie do łazienki warto pamiętać, aby oświetlenie było odporne na wilgoć.

Zobacz polecane: lampy łazienkowe.